Ringlane in Limburg (België) · België

Koud bellen in Belgisch Limburg: metaal, logistiek en familiebedrijven

Belgisch Limburg is de Vlaamse provincie met de minste inwoners, maar door en door industrieel: metaalbewerking, logistiek langs het Albertkanaal en een bouwsector die bijna zo groot is als de handel. De zaakvoerder beslist nog zelf, en neemt op.

HasseltGenkTongeren
Kort gezegd

Belgisch Limburg telde 909.455 inwoners op 1 januari 2025 en had een bbp van 38,2 miljard euro in 2024 (Eurostat). De maakindustrie stelde in 2024 45.584 mensen tewerk in lokale eenheden, de metaalproductenindustrie alleen al 9.140, meer dan in elke andere Vlaamse provincie. Er zijn bijna evenveel bouwbedrijven als handelszaken.

909.455inwoners op 1 januari 2025Eurostat, 2025
38,2 mld eurobruto binnenlands productEurostat, 2024
45.584werkenden in de maakindustrieEurostat, 2024
8.410studenten aan UHasseltUHasselt, 2026
Grootste sectoren naar aantal vestigingen
  1. Specialistische zakelijke diensten14.380
  2. Bouw12.602
  3. Groot- en detailhandel12.590
  4. Gezondheidszorg en welzijn5.956
  5. Administratieve en ondersteunende diensten5.052
  6. Horeca4.651
Bron: Eurostat, structurele bedrijfsstatistieken per regio (sbs_r_nuts2021), lokale eenheden, 2024
Limburg (België)

B2B-bellen in Belgisch Limburg is bellen naar zaakvoerders van industriële en bouwbedrijven die hun telefoon nog zelf opnemen. De provincie telde 909.455 inwoners op 1 januari 2025, de minste van de vijf Vlaamse provincies, en had een bbp van 38,2 miljard euro in 2024. Toch stelde de maakindustrie 45.584 mensen tewerk in lokale eenheden in 2024, volgens Eurostat. Gesprekken zijn hier kort en direct. Zeg duidelijk waarom je belt en wat je als volgende stap wilt.

De economie van Belgisch Limburg

Limburg vond zichzelf twee keer opnieuw uit: na de sluiting van de steenkoolmijnen en opnieuw na de sluiting van de Ford-fabriek in Genk eind 2014. Wat overblijft is een brede basis van middelgrote maakbedrijven en toeleveranciers, eerder dan één dominante werkgever.

Metaal is de ruggengraat. Eurostat telt 1.080 lokale eenheden die metaalproducten maken, met 9.140 werkenden in 2024. Dat zijn meer banen in deze tak dan in Antwerpen, Oost-Vlaanderen, Vlaams-Brabant of West-Vlaanderen. Kunststof en rubber stellen 3.638 mensen tewerk, en de productie van auto's en aanhangwagens nog 3.047 mensen in 66 lokale eenheden, vooral toeleveranciers.

Logistiek volgt het Albertkanaal en de E313 richting Antwerpen. Vervoer en opslag stellen 18.795 mensen tewerk in 1.607 lokale eenheden. Uitzendbureaus stellen er 15.375 tewerk, een teken van hoeveel industrieel en logistiek werk op flexibele arbeid draait.

De bouw is opvallend groot. Met 12.602 lokale eenheden staat de bouw bijna gelijk met groot- en detailhandel (12.590), en alleen de vrije beroepen en zakelijke diensten hebben meer vestigingen (14.380). Veel daarvan zijn kleine aannemers, installateurs en afwerkingsbedrijven. Dat maakt Limburg een dichte markt voor wie aan bouwers verkoopt: materiaal, machines, software, verzekeringen of financiering.

Kennis zit geconcentreerd in Hasselt en Diepenbeek, waar UHasselt in 2026-2027 8.410 studenten telt.

De grafiek bovenaan telt lokale eenheden in de structurele bedrijfsstatistieken van Eurostat voor 2024. Landbouw en openbaar bestuur zitten niet in die dataset, dus landbouwbedrijven en telers tellen daar niet mee.

Waar de bedrijven zitten

  • Hasselt: de provinciehoofdstad, met zakelijke dienstverlening, handel, boekhoudkantoren en IT-bedrijven, en de universiteitscampus in het nabije Diepenbeek.
  • Genk: industrie en logistiek op voormalige mijn- en autosites, metaaltoeleveranciers en industriële dienstverlening.
  • Beringen, Ham en Tessenderlo: logistiek en distributie langs het Albertkanaal, plus chemie in Tessenderlo.
  • Lommel en Pelt: industrie in het noorden van de provincie, dicht bij de Nederlandse grens.
  • Sint-Truiden en Tongeren: het zuiden, met agrovoeding en fruitteelt in Haspengouw, en veel kleine bouwers en installateurs.

Wie je belt en wat je vraagt

In de meeste Limburgse bedrijven met minder dan 50 medewerkers beslist de zaakvoerder of gedelegeerd bestuurder. In de metaal vraag je ook naar de productieverantwoordelijke of wie het atelier plant; in de logistiek naar de operations manager; in de bouw naar de zaakvoerder of de werf- of projectleider. Grotere fabrieken hebben een aankoopdienst, maar ook daar heeft de plantmanager vaak inspraak.

Vragen die passen bij Limburg:

  1. Hoe vol staat jullie orderboek voor de komende maanden?
  2. Waar verliezen jullie de meeste tijd tussen bestelling en levering?
  3. Welke taken doen jullie nog met de hand die je liever kwijt wilt?
  4. Zijn jullie op dit moment mensen aan het zoeken, en lukt dat?
  5. Met wie werken jullie hiervoor vandaag samen, en sinds wanneer?

Houd het script kort en concreet. Onze gids om een belscript te schrijven laat zien hoe je er een bouwt rond vragen zoals deze.

Bellen in Limburg: praktische tips

  • Taal. Bel in het Nederlands. Limburgse bedrijven die handel drijven met Nederland, Wallonië of Duitsland schakelen met klanten soms over op Engels of Frans; volg de taal van wie opneemt.
  • Directheid. Zaakvoerders waarderen een duidelijke reden voor het telefoontje en een concrete volgende stap. Lange inleidingen werken niet.
  • Voka Limburg. Voka Limburg is de provinciale kamer van koophandel en een van de zes Voka-kamers in Vlaanderen die samen meer dan 18.000 bedrijven verenigen. Op hun activiteiten zie je Limburgse ondernemers; ga om te luisteren en te horen wat hen bezighoudt.
  • UNIZO Limburg bedient kleinere bedrijven en zelfstandigen, waaronder een groot deel van de bouw.
  • Timing. Bouwers en zaakvoerders van ateliers bereik je het best vroeg in de ochtend, voor ze naar de werf gaan, of op het einde van de namiddag.
  • Regels. Bedrijven bellen mag in België, maar check je nummers eerst tegen de Bel-me-niet-meer-lijst, die ook zakelijke nummers dekt, en respecteer elk bezwaar. Lees onze samenvatting van de regels voor koude acquisitie in België en Nederland; het is algemene informatie, geen juridisch advies.

Een eerste belweek in Limburg

  1. Dag 1: één lijst. Bijvoorbeeld 120 metaalbedrijven rond Genk en Lommel, of 150 bouwers en installateurs in het zuiden. Houd segmenten apart.
  2. Dag 2: een kort script. Eén zin over waarom je belt, twee vragen over hun werk, één vraag om een afspraak.
  3. Dag 3 en 4: vroege belblokken van 7.30 tot 9.00 uur, en een tweede blok op het einde van de namiddag.
  4. Dag 5: opvolging. Bel iedereen terug die erom vroeg, stuur wat je beloofd hebt en plan een nieuwe poging voor wie je niet bereikte.

De meeste afspraken komen uit het tweede of derde gesprek, dus lees ook onze gids over leads opvolgen. Wil je zien hoe een belblok eruitziet in Ringlane, open dan de demo.

Eén belomgeving voor teams in Limburg (België)

Echte schermen uit de app. Bel met je eigen telefoon, log elk gesprek met één toets en zie je cijfers per beller en campagne.

Eén scherm voor het gesprek
Eén scherm voor het gesprekLead, script en antwoorden op bezwaren samen.
Je eigen lijst
Je eigen lijstImporteer Excel, CSV of Bizzy. Status en volgende stap per lead.
Cijfers om op te coachen
Cijfers om op te coachenPer beller, team en campagne.

Echte schermen uit de Ringlane-app met demogegevens. Geen band met de getoonde bedrijven.

Veelgestelde vragen

Werkt koud bellen voor B2B-verkoop in Belgisch Limburg?
Vaak wel. Limburg telt veel bedrijven waar de zaakvoerder beslist, in metaal, bouw en logistiek, en wie opneemt is vaak ook wie beslist. Eurostat telde in 2024 12.602 lokale eenheden in de bouw en 1.080 in de metaalproductenindustrie. Een directe, praktische vraag over capaciteit of een einddatum van een contract werkt beter dan een gepolijste pitch.
Welke sectoren zijn het sterkst in Belgisch Limburg?
Naar aantal lokale eenheden in 2024 leiden vrije beroepen en zakelijke diensten (14.380), bouw (12.602) en handel (12.590), volgens Eurostat. Naar banen springen de maakindustrie (45.584) en vervoer en opslag (18.795) eruit. De metaalproductenindustrie stelt 9.140 mensen tewerk, het meest van de vijf Vlaamse provincies.
Op welke steden focus ik als ik Limburg bel?
Hasselt voor diensten, handel en vrije beroepen; Genk voor industrie en logistiek op voormalige mijn- en autosites; Beringen, Ham en Tessenderlo voor logistiek langs het Albertkanaal; Lommel en Pelt in het noorden voor industrie; Sint-Truiden en Tongeren in het zuiden voor agrovoeding en fruitteelt in Haspengouw.
Waar ontmoeten ondernemers in Limburg elkaar?
Voka Limburg, de provinciale kamer van koophandel, organiseert netwerken en activiteiten voor werkgevers in de hele provincie. UNIZO Limburg bedient kleinere bedrijven en zelfstandigen. Dat zijn plekken om de lokale agenda te leren kennen en ondernemers te ontmoeten, geen verkoopkanalen.
In welke taal bel ik bedrijven in Belgisch Limburg?
In het Nederlands. Limburg is een Vlaamse provincie en het zakenleven verloopt in het Nederlands. Vlak bij de grens met Nederland en Wallonië werken sommige bedrijven ook in het Engels of Frans met klanten over de grens, dus volg de taal van wie opneemt.

Bronnen

  1. Eurostat: Ondernemingen en lokale eenheden per NUTS 2-regio en NACE Rev.2-activiteit (sbs_r_nuts2021)
  2. Eurostat: Bevolking op 1 januari per NUTS 2-regio (demo_r_d2jan)
  3. Eurostat: Bruto binnenlands product per NUTS 2-regio (nama_10r_2gdp)
  4. Universiteit Hasselt: Facts and figures
  5. Voka: Limburg
  6. Voka: Overzicht van de Voka-kamers van koophandel
  7. FOD Economie: Richtlijnen over direct marketing per telefoon (9 februari 2026, in het Frans)

Bel deze week Limburgse ondernemers