Ringlane in Gelderland · Nederland

Koud bellen in Gelderland: Arnhem, Nijmegen, Apeldoorn, Ede en Doetinchem

Voor eigenaren en salesmanagers die verkopen aan bedrijven in Gelderland: een grote, uitgestrekte provincie met logistieke knooppunten, maakbedrijven, voedingsbedrijven en familiebedrijven, regio per regio.

ArnhemNijmegenApeldoornEde
Kort gezegd

Gelderland telde op 1 januari 2026 298.605 vestigingen van bedrijven (CBS, voorlopig) en op 1 april 2025 1.145.190 banen (PWE Gelderland). Transport en logistiek waren goed voor 122.240 van die banen en de maakindustrie voor 115.970. Ongeveer 40% van de toegevoegde waarde wordt verdiend op bedrijventerreinen (PWE Gelderland, 2024).

298.605vestigingen van bedrijven in de provincieCBS, 1 jan 2026 (voorlopig)
1.145.190banen in de provinciePWE Gelderland, 1 apr 2025
122.240banen in transport en logistiekPWE Gelderland, 2025
2.173.349inwoners, 189.871 in NijmegenCBS, 1 jan 2026
Grootste sectoren naar aantal vestigingen
  1. Specialistische zakelijke diensten62.981
  2. Groot- en detailhandel46.360
  3. Gezondheidszorg en welzijn40.725
  4. Bouw34.384
  5. Onderwijs17.622
  6. Administratieve en ondersteunende diensten17.469
Bron: Eurostat, structurele bedrijfsstatistieken per regio (sbs_r_nuts2021), lokale eenheden, 2024
Gelderland

B2B-acquisitie in Gelderland betekent werken in een grote provincie met meerdere economische centra in plaats van één. Het CBS telde op 1 januari 2026 298.605 vestigingen van bedrijven (voorlopig), en het provinciale werkgelegenheidsonderzoek telde 1.145.190 banen op 1 april 2025, 0,9% meer dan een jaar eerder. Veel werk is fysiek: transport en logistiek tellen 122.240 banen en de maakindustrie 115.970, en ongeveer 40% van de toegevoegde waarde wordt verdiend op bedrijventerreinen.

De economie van Gelderland

In de Eurostat-telling van lokale eenheden over 2024 staan specialistische zakelijke diensten bovenaan met 62.981 eenheden, gevolgd door handel (46.360), zorg en welzijn (40.725), bouw (34.384), onderwijs (17.622) en verhuur en zakelijke ondersteuning (17.469). Landbouw zit niet in die dataset. Tel je mensen in plaats van eenheden, dan valt de industrie op: in de Eurostat-cijfers werken 104.276 mensen in de industrie, en het CBS zet de industrie op 14,2% van de Gelderse toegevoegde waarde. De economie groeide in 2025 met 1,6%.

Het provinciale onderzoek volgt zes aandachtsectoren. Voor 2025 meldt het:

AandachtsectorBanen 2025Bedrijven 2025
Health169.05022.930
Transport en logistiek122.24014.450
Maakindustrie115.97010.210
Recreatie en toerisme75.08014.790
Food55.3103.070
Energie15.360390

Energie groeide het hardst, met 8,8% meer banen, vooral door de netbeheerders Alliander en TenneT. Ook de landbouw is groot: het CBS telt in 2025 8.230 landbouwbedrijven in Gelderland, met 16,2 miljoen kippen (18,5% van het Nederlandse totaal) en 837.525 runderen (23,0%), vooral op de Veluwe en in de Achterhoek.

Waar de bedrijven zitten

  • Arnhem en Nijmegen (171.822 en 189.871 inwoners op 1 januari 2026). De grootste regio met 412.500 banen: energie- en netbedrijven, zorg, de universiteit en het Radboudumc in Nijmegen, zakelijke diensten, en logistieke parken langs de A15 en A50. De CBS-regio Arnhem/Nijmegen telde 104.680 vestigingen.
  • Apeldoorn (169.212) en de Stedendriehoek. Overheidsdiensten, verzekeraars, IT, zorg en logistiek.
  • Ede (125.331), Wageningen (42.779) en Barneveld (63.926). De Foodvalley: voedselonderzoek, voedingsbedrijven, pluimvee en agrarische toeleveranciers.
  • Doetinchem (60.466) en de Achterhoek. Metaal-, machine- en kunststofbedrijven, vaak in familiehanden. De Achterhoek telde 54.105 vestigingen.
  • Tiel (42.524) en het Rivierenland. Fruitteelt, distributie en transport langs de A15. De banengroei hoorde hier in 2025 bij de snelste van de provincie.
  • Zutphen (49.292) en Harderwijk. Regionale handel, zorg en kleinere maakbedrijven.

Wie je belt en wat je vraagt

  • Eigenaar of directeur bij familiebedrijven in de maakindustrie, transport en bouw.
  • Operationeel manager, plantmanager of magazijnmanager bij logistieke knooppunten en fabrieken.
  • Inkoper bij middelgrote maakbedrijven, vaak de poortwachter voor leveranciers.
  • HR-manager bij zorgorganisaties en grotere werkgevers die personeel zoeken.

Vragen die passen bij Gelderland:

  1. Hoeveel locaties hebben jullie, en beslist elke locatie zelf?
  2. Hoe vol zit jullie capaciteit dit kwartaal, en wat houdt meer tegen?
  3. Welke vacatures zijn nu het moeilijkst te vullen?
  4. Wie levert dit nu, en hoe lang werken jullie al samen?
  5. Voor voedingsbedrijven: welke eisen van klanten of retailers veranderen jullie plannen?

Bellen in Gelderland

  • Taal. Zaken doe je in de hele provincie in het Nederlands.
  • Lange relaties. Familiebedrijven in de Achterhoek en op de Veluwe werken vaak jaren met dezelfde leverancier. Reken op een tragere start en blijf opvolgen; onze gids over leads opvolgen laat zien hoe.
  • Vroeg beginnen. Eigenaren van productie- en transportbedrijven zijn vaak vroeg in de ochtend bereikbaar, voor het druk wordt op de vloer. Plan gerichte belblokken voor die uren.
  • Waar ondernemers elkaar zien. VNO-NCW Midden heeft regionale netwerken in heel Gelderland. Oost NL werkt met innovatieve ondernemers in Gelderland en Overijssel, en Regio Foodvalley verbindt voedingsbedrijven en gemeenten rond Ede en Wageningen. De KVK organiseert bijeenkomsten in de hele provincie.
  • Regels. Bedrijven met rechtspersoonlijkheid, zoals een bv of nv, mag je bellen. Voor verkoopgesprekken met eenmanszaken en vennootschappen zonder rechtspersoonlijkheid, zoals een vof, heb je sinds 1 juli 2026 vooraf toestemming nodig. Respecteer bezwaren en ga zorgvuldig om met persoonsgegevens. Dit is algemene informatie, geen juridisch advies; lees de regels voor koude acquisitie in België en Nederland.

Een eerste belweek in Gelderland

  1. Dag 1: kies een regio en een sector. Bijvoorbeeld maakbedrijven in de Achterhoek of logistieke bedrijven in het Rivierenland.
  2. Dag 2: schrijf het script rond capaciteit, personeel en de huidige leverancier.
  3. Dag 3 en 4: bel vroeg, in blokken, en noteer elk terugbelmoment.
  4. Dag 5: volg op met wat je beloofde, dezelfde dag.

Zie hoe zo'n week eruitziet in één scherm in de demo.

Eén belomgeving voor teams in Gelderland

Echte schermen uit de app. Bel met je eigen telefoon, log elk gesprek met één toets en zie je cijfers per beller en campagne.

Eén scherm voor het gesprek
Eén scherm voor het gesprekLead, script en antwoorden op bezwaren samen.
Je eigen lijst
Je eigen lijstImporteer Excel, CSV of Bizzy. Status en volgende stap per lead.
Cijfers om op te coachen
Cijfers om op te coachenPer beller, team en campagne.

Echte schermen uit de Ringlane-app met demogegevens. Geen band met de getoonde bedrijven.

Veelgestelde vragen

Hoeveel bedrijven zijn er in Gelderland?
Het CBS telde op 1 januari 2026 298.605 vestigingen van bedrijven in Gelderland (voorlopige cijfers). De grootste groepen zijn specialistische zakelijke diensten (60.305), handel (40.590), zorg en welzijn (35.815) en bouw (30.390). Het provinciale werkgelegenheidsonderzoek telde op 1 april 2025 238.640 bedrijven, en 80% van de starters dat jaar was een eenpersoonszaak.
Waar zitten de bedrijven in Gelderland?
Verspreid over meerdere regio's. Op 1 januari 2026 telde de CBS-regio Arnhem/Nijmegen 104.680 vestigingen en de Veluwe, met Apeldoorn en Ede, 100.705. De Achterhoek telde 54.105 en het rivierengebied Zuidwest-Gelderland, met Tiel en Culemborg, 39.110. De Groene Metropoolregio Arnhem-Nijmegen alleen heeft 412.500 banen (PWE Gelderland, 2025).
Welke sectoren zijn sterk in Gelderland?
De gezondheidszorg is de grootste sector met 213.910 banen in 2025, 18,7% van alle banen. Van de aandachtsectoren van de provincie telt transport en logistiek 122.240 banen en de maakindustrie 115.970. Food telt 55.310 banen, met Wageningen en de regio Foodvalley als kenniscentrum. Energie groeide het hardst, met 8,8% meer banen in een jaar, mede door netbeheerders Alliander en TenneT.
Wat is Foodvalley?
Regio Foodvalley is een samenwerking van acht gemeenten rond Wageningen en Ede, met ongeveer 380.000 inwoners. Wageningen University & Research vormt het hart, samen met R&D-centra van voedingsbedrijven en veel agrarische en voedingsleveranciers. Drie van de acht gemeenten, Veenendaal, Rhenen en Renswoude, liggen in de provincie Utrecht.
Mag je bedrijven in Gelderland koud bellen?
Ja, bij bedrijven met rechtspersoonlijkheid, zoals een bv of nv. Sinds 1 juli 2026 heb je voor verkoopgesprekken met eenmanszaken en vennootschappen zonder rechtspersoonlijkheid, zoals een vof, vooraf toestemming nodig, ook als ze al klant zijn. Respecteer bij elk gesprek bezwaren en ga zorgvuldig om met persoonsgegevens van contactpersonen onder de AVG. Dit is algemene informatie, geen juridisch advies. Ons artikel over de regels voor koude acquisitie in België en Nederland legt de details uit.

Bronnen

  1. CBS StatLine: Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, regio (tabel 81578NED), 1 januari 2026
  2. CBS StatLine: Bevolking op 1 januari; geslacht, leeftijd en regio (tabel 03759ned), 1 januari 2026
  3. Eurostat: Enterprises by NUTS 2 region and NACE Rev. 2 activity (sbs_r_nuts2021), 2024
  4. Provincie Gelderland: Uitkomsten werkgelegenheidsonderzoek 2025 (PWE)
  5. CBS: De regionale economie 2025, hoofdstuk 2 Economische groei
  6. CBS StatLine: Landbouw; gewassen, dieren en grondgebruik naar gemeente (tabel 80781ned), 2025
  7. Regio Foodvalley: About us
  8. Oost NL

Je volgende Gelderse klant is één telefoontje verwijderd