Koud bellen in Flevoland: Almere, Lelystad, Dronten en de Noordoostpolder
Voor eigenaren en salesmanagers die verkopen aan bedrijven in Flevoland: een jonge provincie met snel groeiende steden, veel nieuwe bedrijven en een van de productiefste landbouwgebieden van het land.
Flevoland telde op 1 januari 2026 64.395 vestigingen van bedrijven (CBS, voorlopig), en het aandeel nieuwe bedrijven was in 2024 met 10,8% het hoogste van alle provincies (CBS). Almere heeft de helft van de 462.816 inwoners. De polders telen een vijfde van alle Nederlandse pootaardappelen (CBS, 2025).
- Specialistische zakelijke diensten11.804
- Groot- en detailhandel10.556
- Gezondheidszorg en welzijn8.576
- Bouw8.331
- Administratieve en ondersteunende diensten4.889
- Informatie en communicatie4.349
B2B-acquisitie in Flevoland betekent verkopen in de snelst veranderende zakelijke markt van Nederland. De provincie telde op 1 januari 2026 64.395 vestigingen van bedrijven (CBS, voorlopig), en volgens het CBS was 10,8% van de vestigingen in 2024 nieuw opgericht, het hoogste aandeel van alle provincies. Almere heeft de helft van de 462.816 inwoners en de meeste dienstverleners. De rest van de provincie is landbouwgrond, voedsel en de dorpen en steden die daarvoor werken.
De economie van Flevoland
In de Eurostat-telling van lokale eenheden over 2024 staan specialistische zakelijke diensten bovenaan met 11.804 eenheden, vlak voor de handel met 10.556. Daarna volgen zorg en welzijn (8.576), bouw (8.331), verhuur en zakelijke ondersteuning (4.889) en informatie en communicatie (4.349). Landbouw zit niet in die dataset, en dat telt hier, want de landbouw is een groot deel van de economie van de polder. Handel, vervoer en horeca leveren 23,5% van de toegevoegde waarde van Flevoland, het grootste aandeel in de provincie. De economie groeide in 2025 met 2,0%.
Wat de markt bepaalt:
- Groei en verloop. Naast het hoge aandeel starters had Flevoland in 2024 ook het hoogste aandeel opheffingen (7,4%), en het aantal faillissementen steeg in 2025 met 18,6%. Veel jonge bedrijven, veel veranderingen.
- Landbouw en voedsel. Het CBS telt in 2025 1.580 landbouwbedrijven in Flevoland. Ze telen 8.586 hectare pootaardappelen, 20,6% van het Nederlandse totaal, en 16.699 hectare akkerbouwgroenten, 24,1%. Aardappelhandelaren, verwerkers, loonwerkers en machinedealers zitten rond Dronten en Emmeloord.
- Logistiek en handel. Groot- en detailhandel bieden in de Eurostat-cijfers werk aan 41.333 mensen, de grootste werkgever van alle bedrijfssecties. Distributiecentra liggen langs de A6 in Almere en Lelystad, en in Zeewolde.
- Tech en nieuwe industrie. De regionale ontwikkelingsmaatschappij Horizon Flevoland richt zich op high tech, digitalisering, energie, agritech, defensie en de circulaire economie.
De arbeidsmarkt is krap. UWV telde in de eerste helft van 2025 2,5 vacatures per kortdurend werkzoekende in Flevoland, dus personeel, opleiding en automatisering spelen bij veel eigenaren.
Waar de bedrijven zitten
- Almere (232.619 inwoners op 1 januari 2026). Zakelijke diensten, IT, zorg, winkels en veel jong mkb, met kantoren in het centrum en bedrijventerreinen langs de A6.
- Lelystad (85.781). Hoofdstad met overheid, logistiek, industrie en de bedrijventerreinen rond de luchthaven.
- Noordoostpolder (51.930) en Dronten (45.443). Akkerbouw, aardappelhandel en -verwerking, agrarische toeleveranciers en voedingsbedrijven rond Emmeloord en Dronten.
- Zeewolde (24.612). Logistiek en bedrijventerreinen.
- Urk (22.431). Visserij, visverwerking en vishandel, vooral familiebedrijven.
Wie je belt en wat je vraagt
- Eigenaar of oprichter bij jonge dienstverleners en mkb-bedrijven in Almere.
- Operationeel of logistiek manager bij distributiecentra in Almere, Lelystad en Zeewolde.
- Eigenaar of bedrijfsleider bij akkerbouwbedrijven, en de commercieel directeur bij aardappel- en voedselverwerkers.
- HR- of officemanager bij groeiende bedrijven die moeilijk personeel vinden.
Vragen die passen bij Flevoland:
- Hoe lang zit het bedrijf hier al, en hoe snel zijn jullie de afgelopen twee jaar gegroeid?
- Waar vinden jullie nu nieuw personeel, en hoe lang staan vacatures open?
- Voor landbouw en voedsel: welke maanden zijn het drukst, en wanneer is er ruimte voor een gesprek?
- Zitten jullie klanten vooral in Flevoland of in de Randstad?
- Wat moet er geregeld zijn om volgend jaar weer een stap te groeien?
Bellen in Flevoland
- Taal. Zaken doe je in de hele provincie in het Nederlands.
- Verse gegevens. Met zoveel verloop controleer je eerst of een bedrijf nog bestaat en dezelfde eigenaar heeft. Onze gids over B2B-leadlijsten en de AVG legt uit hoe je een lijst opbouwt en opschoont.
- Seizoenen. Boeren en verwerkers zijn moeilijk bereikbaar tijdens poten en oogst. Vraag naar de rustige periode en plan dan het terugbelmoment.
- Volhouden. Eigenaren van kleine bedrijven nemen laat of niet op. Plan meerdere pogingen; lees hoeveel telefoontjes één klant kost.
- Waar ondernemers elkaar zien. VNO-NCW Midden werkt in Flevoland en was in 2026 gouden sponsor van het Flevopenningen Gala in Almere. Horizon Flevoland en de KVK organiseren bijeenkomsten en spreekuren voor ondernemers.
- Regels. Bedrijven met rechtspersoonlijkheid, zoals een bv of nv, mag je bellen. Voor verkoopgesprekken met eenmanszaken en vennootschappen zonder rechtspersoonlijkheid, zoals een vof, heb je sinds 1 juli 2026 vooraf toestemming nodig. Respecteer bezwaren en ga zorgvuldig om met persoonsgegevens. Dit is algemene informatie, geen juridisch advies; lees de regels voor koude acquisitie in België en Nederland.
Een eerste belweek in Flevoland
- Dag 1: schoon de lijst op. Haal opgeheven bedrijven eruit en controleer eigenaren. Splits Almere van het agrarische oosten.
- Dag 2: schrijf het script. Begin met groei en personeel voor Almere, met seizoen en capaciteit voor de polder.
- Dag 3 en 4: bel in blokken. Vroeg in de ochtend voor boeren, halverwege de ochtend voor kantoorbedrijven.
- Dag 5: volg op en plan elk terugbelmoment op de dag die mensen noemden.
Zie hoe dat in de praktijk werkt in de demo.
Eén belomgeving voor teams in Flevoland
Echte schermen uit de app. Bel met je eigen telefoon, log elk gesprek met één toets en zie je cijfers per beller en campagne.



Echte schermen uit de Ringlane-app met demogegevens. Geen band met de getoonde bedrijven.
Sectoren om te bellen in Flevoland
Vul je vrachtwagens en magazijnen met verladers die je zelf belde
Hoe vervoerders, expediteurs en logistiek dienstverleners in België en Nederland verladers bellen, timen rond tenders en elke lead op tijd opvolgen.
Groothandel en distributieOpen nieuwe klantaccounts, in plaats van alleen bestellingen aan te nemen
Hoe groothandels en distributeurs in België en Nederland nieuwe zakelijke klanten bellen, voorbij de huidige leverancier raken en elke lead op tijd opvolgen.
Zonne-energie en energie voor bedrijvenBel bedrijven wanneer energieregels en de rekening een reden geven
Hoe zonne-energiebedrijven in België en Nederland bedrijfseigenaars bellen, timen op nieuwe energieregels en elke zakelijke lead opvolgen tot de offerte.
Veelgestelde vragen
Hoeveel bedrijven zijn er in Flevoland?
Waarom veranderen lijsten met Flevolandse bedrijven zo snel?
Waar zitten de bedrijven in Flevoland?
Welke sectoren vallen op in Flevoland?
Mag je bedrijven in Flevoland koud bellen?
Bronnen
- CBS StatLine: Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, regio (tabel 81578NED), 1 januari 2026
- CBS StatLine: Bevolking op 1 januari; geslacht, leeftijd en regio (tabel 03759ned), 1 januari 2026
- Eurostat: Enterprises by NUTS 2 region and NACE Rev. 2 activity (sbs_r_nuts2021), 2024
- CBS: De regionale economie 2025, hoofdstuk 3 Bedrijven
- CBS: De regionale economie 2025, hoofdstuk 2 Economische groei
- CBS StatLine: Landbouw; gewassen, dieren en grondgebruik naar gemeente (tabel 80781ned), 2025
- UWV: Regio in beeld 2025, Flevoland
- Horizon Flevoland