Ringlane in Limburg (Nederland) · Nederland

Koud bellen in Nederlands Limburg: chemie, logistiek en grenshandel

Voor salesteams die naar de Nederlandse provincie Limburg bellen, van Maastricht en Heerlen tot Sittard-Geleen, Roermond en Venlo: een grensprovincie waar chemie, logistiek en zorg het tempo bepalen.

MaastrichtVenloHeerlenSittard
Kort gezegd

Nederlands Limburg telde op 1 januari 2026 1.138.374 inwoners en 133.195 vestigingen van bedrijven (CBS). In opslag en vervoersdiensten werken 14.057 mensen in 971 vestigingen, veel voor de omvang van de provincie (Eurostat, 2024). Op Chemelot in Sittard-Geleen zitten meer dan 200 bedrijven en 60 fabrieken met 8.500 medewerkers (Chemelot).

1.138.374inwoners op 1 januari 2026CBS, 2026
133.195vestigingen van bedrijvenCBS, 1 januari 2026
8.500medewerkers op Chemelot, meer dan 200 bedrijvenChemelot, 2026
16.740banen op de vier Brightlands-campussenBrightlands, 1 januari 2026
Grootste sectoren naar aantal vestigingen
  1. Specialistische zakelijke diensten25.183
  2. Groot- en detailhandel22.658
  3. Gezondheidszorg en welzijn18.026
  4. Bouw14.069
  5. Administratieve en ondersteunende diensten7.747
  6. Onderwijs6.903
Bron: Eurostat, structural business statistics by region (sbs_r_nuts2021), local units, 2024
Limburg (Nederland)

B2B-bellen in Nederlands Limburg betekent bellen naar een grensprovincie waar een chemiecomplex, een logistiek knooppunt en een reeks innovatiecampussen de economie bepalen. Het CBS telt 133.195 vestigingen op 1 januari 2026 voor 1.138.374 inwoners. Op Chemelot alleen al zitten meer dan 200 bedrijven en 60 fabrieken met 8.500 medewerkers. Duitsland en België liggen op een paar minuten, dus veel bedrijven die je belt, kopen en verkopen over twee grenzen.

De economie van Limburg

Chemie en materialen. Chemelot in Sittard-Geleen beslaat meer dan 880 hectare en maakt volgens eigen cijfers 7,5 miljard kilo product per jaar. Eurostat telt in 2024 6.201 werkenden in 152 vestigingen van de chemische industrie in de provincie. Rond de fabrieken werken aannemers, onderhoudsbedrijven, ingenieursbureaus en veiligheidsspecialisten, vaak met raamcontracten die periodiek opnieuw worden gegund.

Logistiek. In opslag en vervoersdiensten werken 14.057 mensen in 971 vestigingen, en in de groothandel 29.898 mensen in 5.361 vestigingen (Eurostat, 2024). Het grootste deel daarvan zit rond Venlo, Venray en Roermond, op de corridors naar Duitsland.

Innovatiecampussen. Brightlands heeft vier campussen: Chemelot Campus voor circulaire chemie, Maastricht Health Campus voor zorg, Campus Greenport Venlo voor gezondheid en voeding, en de Data & AI Campus in Heerlen. Op 1 januari 2026 telden ze samen 620 bedrijven, 16.740 banen en 16.300 studenten.

Industrie en uitzendwerk. In de industrie werken 55.996 mensen in 6.092 vestigingen, van wie 7.169 in de machine-industrie (Eurostat, 2024). Uitzendbureaus hebben 60.111 werkenden in dienst, inclusief de uitzendkrachten die ze plaatsen. Dat laat zien hoe sterk logistiek en industrie op flexibele arbeid draaien.

Naar aantal vestigingen staan de zakelijke diensten bovenaan met 25.183, gevolgd door de handel met 22.658 en zorg en welzijn met 18.026. Landbouw en openbaar bestuur zitten niet in de dataset van Eurostat, dus de grafiek hierboven toont alleen de bedrijfseconomie. Het CBS telt 4.765 landbouwbedrijven, waaronder veel tuinders in Noord-Limburg.

Waar de bedrijven zitten

  • Maastricht (126.026 inwoners, CBS 2026): de provinciehoofdstad, met de universiteit, de health campus, overheid, adviseurs en zakelijke dienstverlening.
  • Venlo (104.195): logistiek, distributie, tuinbouw en voeding.
  • Sittard-Geleen (92.461): Chemelot en de bedrijven die eraan leveren.
  • Heerlen (87.764) en Parkstad: de data- en AI-campus, backoffices en publieke diensten.
  • Roermond (61.431): handel, logistiek en mkb in Midden-Limburg.

Wie je belt en wat je vraagt

  • Site- of plantmanager bij chemische en industriële locaties.
  • Onderhouds- of assetmanager: aannemers, inspecties en onderdelen.
  • Warehouse- of sitemanager bij distributiecentra: materieel, personeel en veiligheid.
  • Inkoper bij grotere bedrijven en logistieke dienstverleners.
  • Eigenaar of directeur bij mkb, tuinders en transportbedrijven.

Vragen die in Limburg werken:

  1. Hoeveel van je omzet zit in Duitsland of België, en verandert dat hoe je inkoopt?
  2. Werk je voor een van de bedrijven op Chemelot, en wanneer lopen die contracten af?
  3. Run je deze locatie voor je eigen goederen of voor een klant, en wie beslist?
  4. Is personeel vinden aan beide kanten van de grens je grootste knelpunt?
  5. Welke projecten staan voor volgend jaar gepland, en wie maakt het budget?

Met een mix van grote locaties en kleine bedrijven houdt een helder outbound salesproces elk segment in beweging.

Bellen in Limburg: taal, netwerken en regels

Taal. Zaken doe je in het Nederlands. Veel Limburgers spreken onderling dialect, maar je opent in het Nederlands. Bij de grens werken sommige contacten dagelijks in het Duits of Engels. Bel je Duitse bedrijven, doe dat dan in het Duits en in een aparte campagne.

Waar ondernemers elkaar zien. De Limburgse Werkgevers Vereniging LWV en de KVK organiseren geregeld bijeenkomsten voor ondernemers. LIOF, de regionale ontwikkelingsmaatschappij, helpt met innovatie, financiering en internationaal ondernemen. De Brightlands-campussen organiseren events voor hun community. Dat zijn plekken om te leren, geen leadbronnen.

Regels. Nederlandse bedrijven met rechtspersoonlijkheid, zoals een bv of nv, mag je bellen zonder voorafgaande toestemming. Sinds 1 juli 2026 heb je wel vooraf toestemming nodig van eenmanszaken en samenwerkingsvormen, ook als ze al klant zijn, en dat telt voor tuinders en kleine familiebedrijven. Belgische nummers volgen de Belgische regels. Dit is algemene informatie, geen juridisch advies. Lees onze gids over de regels voor koude acquisitie in België en Nederland.

Een eerste belweek in Limburg

  1. Dag 1: één corridor, één segment, bijvoorbeeld logistieke dienstverleners met een vestiging in Venlo.
  2. Dag 2: script met vragen over grenswerk, personeel en contractdata.
  3. Dag 3 en 4: bel in gerichte blokken. Onze gids over belblokken legt uit hoe je ze productief houdt.
  4. Dag 5: volg op en plan elke terugbelafspraak op de genoemde datum.

Wil je de hele flow zien? Probeer de demo.

Eén belomgeving voor teams in Limburg (Nederland)

Echte schermen uit de app. Bel met je eigen telefoon, log elk gesprek met één toets en zie je cijfers per beller en campagne.

Eén scherm voor het gesprek
Eén scherm voor het gesprekLead, script en antwoorden op bezwaren samen.
Je eigen lijst
Je eigen lijstImporteer Excel, CSV of Bizzy. Status en volgende stap per lead.
Cijfers om op te coachen
Cijfers om op te coachenPer beller, team en campagne.

Echte schermen uit de Ringlane-app met demogegevens. Geen band met de getoonde bedrijven.

Veelgestelde vragen

Hoeveel bedrijven zijn er in Nederlands Limburg?
Het CBS telt op 1 januari 2026 133.195 vestigingen van bedrijven in de provincie Limburg, voor 1.138.374 inwoners. De grootste groepen zijn specialistische zakelijke diensten met 24.225 vestigingen, handel met 19.825 en bouw met 12.255. De industrie telt 5.460 vestigingen en de landbouw 4.765.
Welke sectoren tellen het meest voor B2B-sales in Limburg?
Chemie, rond Chemelot in Sittard-Geleen met meer dan 200 bedrijven, 60 fabrieken en 8.500 medewerkers. Logistiek rond Venlo, met 14.057 werkenden in opslag en vervoersdiensten in 2024 (Eurostat). In de groothandel werken 29.898 mensen. Zorg, voeding, chemie en data zijn de thema's van de vier Brightlands-campussen, met 620 bedrijven en 16.740 banen op 1 januari 2026.
Bel ik vanuit een Limburgse lijst ook Duitse of Belgische bedrijven?
Veel Limburgse bedrijven handelen dagelijks met Duitsland en België, maar houd buitenlandse bedrijven in aparte campagnes. Belgische nummers volgen de Belgische regels en de Bel-me-niet-meer-lijst, en Duitse prospects verwachten een gesprek in het Duits. De Nederlandse regels gelden alleen voor Nederlandse nummers.
Mag je bedrijven in Limburg koud bellen?
Nederlandse bedrijven met rechtspersoonlijkheid, zoals een bv of nv, mag je bellen zonder voorafgaande toestemming. Sinds 1 juli 2026 heb je wel vooraf toestemming nodig van eenmanszaken en samenwerkingsvormen zoals een vof, ook als ze al klant zijn. Dit is algemene informatie, geen juridisch advies; zie onze gids over de regels voor koude acquisitie in België en Nederland.
Wie bel ik bij een logistiek bedrijf in Venlo?
Bij distributiecentra de site- of warehousemanager voor operatie, materieel en personeel, en de operationeel directeur voor contracten over meerdere locaties. Bij kleinere transportbedrijven de eigenaar. Vraag meteen of de locatie door een logistiek dienstverlener voor een klant wordt gerund, want die klant beslist vaak.

Bronnen

  1. CBS StatLine: Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (03759ned)
  2. CBS StatLine: Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, regio (81578NED)
  3. Eurostat: Local units and employment by NUTS 2 region and NACE Rev. 2 (sbs_r_nuts2021)
  4. Chemelot: feiten en cijfers op de homepagina
  5. Brightlands: de campussen in cijfers (stand 1 januari 2026)
  6. LIOF: regionale ontwikkelingsmaatschappij voor Limburg

Plan deze week je eerste Limburgse bellijst